Ból jądra i podbrzusza u 13-letniego syna a niepłodność

Witam. Mam syna który ma 13 lat. I miesiąc temu zaczęło go przez 3 dni boleć lewe jądro i podbrzusze. Zaczęło się to od tego że trzymał dziecko na kolanach pupa dziecka wchodzila na jadra przez 20 minut. Proszę mi powiedzieć czy on będzie mógł mieć w przyszłości dzieci.
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, sam ból nie rokuje o niczym. Wskazany jest kontakt z pediatrą i ew. konsultacja u chirurga dziecięcego, wykonanie USG moszny.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
Ból jąder w wieku pokwitania jest często występującym objawem nawet po niewielkim urazić. Jeżeli nie było objawów stanu zapaleńców, powiększenia jądra, nie ma to żadnego wpływu na płodnośc mężczyzny.

Specjalista w zakresie urologii i chirurgii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej.
0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Na to pytanie raczej pan nie uzska opowiedzi ,Jezeli niedoszlo do urazu zapalenia to z plodniscia nie powinno byc problemow w przyszlosci

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy