Ból jajnika i anemia po usunięciu torbiela u kobiety w ciąży

w sierpniu zeszłego roku miałam usunięty laparoskopijnie torbiel lewego jajnika, w kwietniu tego roku z tego samogeo powodu usunięto mi jajowód lewego jajnika, teraz jestem w 4 tygodniu ciąży i bardzo boli mnie ten jajnik oraz blizna po operacji, czy ten stan jest niebezpieczny dla mnie, bule są nie do wytrzymania, do tego mam zawsze anemię bardzo silną zwłaszcza podczas ciąży(nie jest to pierwsza ciąża)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zgłaszane dolegliwości są wskazaniem do wizyty kontrolnej u lekarza przeprowadzającego zabieg. Moga one wynikać z wahań hormonalnych ale warto wykluczyć także inne możliwości. Dodatkowo anemia w czasie trwania ciąży jest stanem zagrażającym ciąży. Stąd też konieczne jest wdrożenie postępowania leczniczego w tej sytuacji.