Ból jajnika i kręgosłupa oraz zaburzenia miesiączkowania a ryzyko ciąży

mam 29 lat i czworo dzieci które były zagrożone brałam leki na podtrzymanie od dwóch miesięcy mam plamienia miedzy okresami raz są mocniejsze a raz mniejsze i pokazuje się śluz z krwią a nieraz krew miałam podobna sytuacje dostałam tabletki hormonalne na wyregulowanie miesiączki i na jakiś czas pomogło lecz teraz odczuwam ból w lewym jajniku i często boli mnie kręgosłup mam nadżerkę drugiego stopnia po stosunku krwawienia są mocniejsze kochamy się mężem bez zabezpieczenia czy mogę być w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunku bez zabezpieczenia oczywiście mogą a nawet predysponują do wystąpienia ciąży. Warto jednak zgłosić się do lekarza, ponieważ objawy jakie Pani podaje mogą mieć też związek ze wspomnianą nadżerką.