Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból jajnika i śluz z krwią zamiast miesiączki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam! Mam 26 lat i niepokoi mnie jedna rzecz. Od 9 dni strasznie boli mnie lewy jajnik, w tym okresie dostałam miesiączkę, ale była trochę dziwna - bardziej śluz z krwią albo skrzepy. Po zakończeniu miesiączki miałam brązową wydzielinę z pochwy a i jajnik nadal boli, mam mocne parcie przy wypróżnianiu się, co to może być? Zawsze mam regularną miesiączkę, czyli co 28 dni i teraz też przyszła na czas tylko nigdy przedtem nie miałam takiego strasznego bólu no i ta brązowa wydzielina. Czy mogę być w ciąży czy raczej jakaś to choroba?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam, Proszę wykonać test ciążowy - jeśli jest Pani w ciąży i to ostatnie krwawienie nie było prawdziwą miesiączką, to wynik będzie pozytywny. Pobolewania w podbrzuszu mogą towarzyszyć prawidłowej ciąży, ale mogą też np. oznaczać zapalenie pęcherza moczowego, niezależnie od ewentualnej ciąży. Może Pani również mieć np. torbiel jajnika, która powoduje takie dolegliwości. Z groźniejszych stanów, może Pani mieć ciążę ektopową (pozamaciczną), jednak to rozpoznanie jest najmniej prawdopodobne i negatywny wynik testu ciążowego pozwoli Pani szybko je wykluczyć (wynik pozytywny uzyska Pani bowiem zarówno przy ciąży prawidłowo zlokalizowanej, jak i ektopowej). Radzę więc wykonać test ciążowy i następnie udać się do ginekologa, szczególnie jeśli jego wynik będzie pozytywny. Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy