Ból jajników i krzyża - gdzie szukać przyczyn?

Witam! Po poprzedniej miesiączce wystąpiło u mnie delikatne plamienie, ból jajników i krzyża. Ginekolog stwierdził lekki stan zapalny i przepisał M*** globułki, lek przeciwgrzybiczny i przeciwbakteryjny, stosowany doustnie oraz R*** w celu zahamowania plamienia z jajnika. Po wybraniu leków przeciwzapalnych, tj. na tydzień przed kolejnym okresem, plamienie ustąpiło, a ból krzyża pojawiał się sporadycznie i był łagodny. Kolejną miesiączkę dostałam w spodziewanym czasie, czyli 31.08. Podczas trwania krwawienia ból pleców i jajników ustąpił całkowicie. Teraz jestem w ósmym dniu cyklu i pojawiło się u mnie lekkie plamienie, ból krzyża i jajników nasilił się, zwłaszcza podczas siedzenia. Nie było przerwy między krwawieniem miesięcznym, a plamieniem (w poprzednim cyklu przerwa trwała dwa dni), nie jestem więc pewna, czy może to być końcówka okresu, czy też ponownie plamienie z jajnika. Czy wymienione przeze mnie objawy mogą sugerować, że stan zapalny nie został wyleczony? Czy powinnam postarać się o jak najszybszą wizytę u lekarza, czy też poczekać jeszcze kilka dni?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że jak najbardziej warto udać się na wizytę do ginekologa.

Nie wiem, czy do tej pory wykonane były wszystkie badania, tj. badanie ginekologiczne, USG dopochwowe, pomiar stężenia hormonów, ale uważam, że powinny zostać one wykonane.

Być może mamy do czynienia z niedoleczonym stanem zapalnym, lecz możliwe są również inne schorzenia, dlatego warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam!