Ból jajników na początku drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Chcialabym zapytac o tabletki antykoncepcyjne ; vibin mini , jestem na początku drugiego opakowania , zaznaczę , że są to moje pierwsze w życiu tabletki i odczuwam ból jajników . Czy jest to normalne ? Dodam, że przy pierwszym opakowaniu miałam wiele skutków ubocznych : mdłości , ból głowy , plamienie . Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Prawdopodobnie konieczna jest zmiana dotychczasowego preparatu na taki z mniejszą ilością hormonów.