Ból jajników podczas stosunku. Czy to coś groźnego?

Od paru dni miewam bóle jajników podczas stosunku i po nim, źle to wpływa na moje życie seksualne, czy to oznacza coś złego? Jakąś chorobę?

Czy stosowanie antykoncepcyjnych plastrów E*** może mieć na to jakiś wpływ?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból jajników podczas stosunku może oznaczać np. powstanie torbieli jajnika lub być objawem endometriozy. Jeżeli od dłuższego czasu używa Pani antykoncepcji hormonalnej, to nie powinna być to torbiel.
Jeżeli miała Pani operację, może to być spowodowane zrostami po niej. Powinna się Pani udać do ginekologa, który zbada Panią i postara się ustalić przyczynę bólu.

Pozdrawiam serdecznie!