Ból jak na okres w podbrzuszu

Witam,
jestem w 14 tygodniu ciąży, od 5 dni odczuwam bóle w podbrzuszu (podobne jak przed okresem) zastanawiam się, czy nie ma to związku z moją pracą- pracuję na kuchni (za granica), więc cały czas stoję (od 5 do 7 godzin dziennie)? ból najbardziej odczuwam właśnie w pracy i po pracy również, chociaż nie zawsze.
Dodam, że podczas bólu twardnieje mi brzuch. Proszę o podpowiedź, czy powinnam udać się do lekarza? Ponadto dwa tygodnie temu dopadło mnie przeziębienie, a właściwie ból gardła i kaszel. Tydzień próbowałam leczyć się domowymi sposobami (mleko z czosnkiem, dużo kiwi i pomarańczy, syrop z cebuli, płukałam gardło rumiankiem, nawet paracetamol wzięłam dwa razy) niestety ból gardła i kaszel nie ustąpił. Gorzej, były coraz silniejsze, więc udałam się do lekarza. Lekarz niestety podał mi antybiotyk:( I teraz zastanawiam się, czy może po tych antybiotykach pojawiły się te bóle. aha! Mało tego na tydzień przed przeziębieniem wyrwano mi zęba (dostałam trzy razy znieczulenie i brałam paracetamol na ból (razem około 10 tabletek).
Czy te moje przygody mogły wpłynąć na to co się teraz dzieje? Nie wiem co myśleć, robić?
Proszę o poradę, z poważaniem Paulina, 30 lat jest to moja pierwsza ciąża.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam,
jestem w 14 tygodniu ciąży, od 5 dni odczuwam bóle w podbrzuszu (podobne jak przed okresem) zastanawiam się, czy nie ma to związku z moją pracą- pracuję na kuchni (za granica), więc cały czas stoję (od 5 do 7 godzin dziennie)? ból najbardziej odczuwam właśnie w pracy i po pracy również, chociaż nie zawsze.
Dodam, że podczas bólu twardnieje mi brzuch. Proszę o podpowiedź, czy powinnam udać się do lekarza? Ponadto dwa tygodnie temu dopadło mnie przeziębienie, a właściwie ból gardła i kaszel. Tydzień próbowałam leczyć się domowymi sposobami (mleko z czosnkiem, dużo kiwi i pomarańczy, syrop z cebuli, płukałam gardło rumiankiem, nawet paracetamol wzięłam dwa razy) niestety ból gardła i kaszel nie ustąpił. Gorzej, były coraz silniejsze, więc udałam się do lekarza. Lekarz niestety podał mi antybiotyk:( I teraz zastanawiam się, czy może po tych antybiotykach pojawiły się te bóle. aha! Mało tego na tydzień przed przeziębieniem wyrwano mi zęba (dostałam trzy razy znieczulenie i brałam paracetamol na ból (razem około 10 tabletek).
Czy te moje przygody mogły wpłynąć na to co się teraz dzieje? Nie wiem co myśleć, robić?
Proszę o poradę, z poważaniem Paulina, 30 lat jest to moja pierwsza ciąża.

Droga Pani!

Każdy niepokojący objaw w czasie ciąży, zwłaszcza ból brzucha, powinien być powodem niezwłocznej wizyty u ginekologa prowadzącego ciążę. Zazwyczaj nie jest to objaw niczego niebezpiecznego, ale równie dobrze może być objawem zagrażającym ciąży. Przebyta infekcja, a także ekstrakcja zęba w znieczuleniu niestety, ale mogą negatywnie wpływać na przebieg ciąży. Dlatego tym bardziej zalecałabym udać się jak najszybciej do lekarza.

W ciąży należy bardzo uważać na swoje zdrowie i mieć się na baczności jeśli chodzi o wszelkie leki i używki.

Polecam artykuł na temat dolegliwości w ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.