Ból jedynki po zdjęciu aparatu ortodontycznego
Mam problem z jedynką. 3 i pół roku nosiłam aparat orto, zdjęłam go w maju b.r. Od grudnia '13 jedynka boli bezustannie, czasami ból jest nie do zniesienia. Ból jest stały, nasila się przy pochylaniu, nie mam opuchlizny, nie odczuwam bólu, gdy naciskam dziąsło wokół jedynki, ząb jest nadwrażliwy na słodkie, ale NIE na zimne czy ciepłe. Nie ma próchnicy, na RTG wygląda zdrowo. 4 dentystów każe mi czekać, bo MOŻE to obciążenie po aparacie. Ostatni zaproponował leczenie kanałowe. Co to? Co robić?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zarówno schorzeń zęba jak i jest obciążenia aparatem ortodontycznym. O szczegółach dotyczących dalszego leczenia proszę porozmawiać z lekarzem dentystą.