Ból kolana pojawiający się podczas wysiłku fizycznego

Ostatnimi czasy na meczach piłki nożnej po wyskoku np do główki zdarzało sie ze przy lądowaniu dopadal mnie bardzo silny wrecz paraliżujący, piekący ból, ktory rozchodzil sie praktycznie po calej zewnętrznej stronie kolana i uniemożliwial ustanie na nodze lecz po paru minutach ból przechodził i wszystko bylo okej, nie bylo problemu z dalszym graniem. Po paru takich incydentach zauważyłem ze przy wyprostowanym kolanie i przekreceniu sie w stronę bolącego kolana w taki sposób ze stopa zostawala w tej samej pozycji pojawia sie odczuwalne kłucie w okolicy łąkotki bocznej / więzadła bocznego jak sie nie myle, gdyz miejsce okreslalem przy pomocy internetu bo sam nie posiadam wiedzy na ten temat. Co moze byc przyczyną?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy udać się do ortopedy aby wykonał USG kolana i potwierdził, bądź wykluczył zmiany urazowe.