Ból kostki i V kości śródstopia po nieprawidłowym ułożeniu stopy

W czwartek się poślizgnełam i ratując się przed upadkiem źle stanęłam wyginając swoją stopę w lewo. Przeszył mnie bardzo silny ból w okolicy stawu skokowego. Boli czasami przy chodzeniu. Mogę ruszać na boki i przód tył jednakże jak staje na nodze to już trochę boli. Dzisiaj boli mnie V kość śródstopia. Codziennie chodzę w stabilizatorze twardym co by nie pogorszyć sytuacji. Lekarza mam dopiero zapisanego na wtorek. Nie ma jakiegoś obrzęku. Coś mi lekko chrupie. Czy to może być skręcenie kostki?

Małgorzata Panek

Przy skręceniu kostki występuje ból i obrzęk okolicy stawu, które doprowadzają do ograniczenia ruchomości. Bez zbadania stopy nie można powiedzieć, czy jest to tylko skręcenie. W przypadku trzeszczeń należałoby wykonać badanie RTG stopy, aby wykluczyć ewentualne badanie.
Proszę udać się do lekarza ortopedy. Doraźnie należy oszczędzać kończynę, a w przypadku obrzęku stosować okłady z altacetu lub sody oczyszczonej oraz elewację kończyny.
Pozdrawiam