Ból kręgosłupa a problemy z trzustką

Dzieńdobry Od tygodnia bolą mnie plecy. Raz w okolicy lędżwiowej , a innym razem na wysokości klatki piersiowej. Nie mam do tego bóli brzucha. Do tego złe samopoczucie i raz mam apetyt , a innym razem nie chce mi się jeść. Stolec mam normalny ( to znaczy uformowany ) ale nie jestem pewien co do jednej rzeczy. Jak poznać czy ma się tłuszcz w stolcu? Czy pływają w wodzie takie duże oka jakby się wlało olej do wody? I czy ból samego kręgosłupa może oznaczać problemy z trzustką? Pozdrawiam
ponad rok temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Ból kręgosłupa może być spowodowany wieloma stanami chorobowymi. Jeżeli koncentrujemy się na trzustce, która w przypadku dolegliwości bólowych może promieniować w okolice kręgosłupa muszę powiedzieć iż tak czy inaczej bez badań nie można wiele stwierdzić. Stolce tłuszczowe to objaw polegający na wysokiej zawartości lipidów w stolcu. Stolec jest połyskujący oraz co najbardziej charakterystyczne trudno go spłukać wodą z muszli klozetowej. Ma bardzo nieprzyjemny zapach i najczęściej występuje jako biegunka tłuszczowa. Polecam udać się do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

proponuję udanie się do lekarza - stolce tłuszczowe i bóle w/w okolicy mogą być objawem zapalenia trzustki ale najłatwiej jest je wykluczyć zwykłym USG jamy brzusznej ( aha-stolce tłuszczowe są późnym objawem zapalenia wiec póki ci nie martwiłbym się na zapas)
pozdrawiam
Marcin Koncewicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty