Ból kręgosłupa i bóle w klatce piersiowej

Witam od stycznia zmagam się z bólami najprawdopodobniej kręgosłupa(mam skolioze),tzn mam bóle w klatce piersiowej przy głębokim wydechu. Bóle nasilają się drugiego dnia po wysiłku. Mimo wizyt u fizjoterapeuty -5 masaży z pradami -2 tyg poprawy, brania leków - Nalgesin, bóle ciągle wracają, może ktoś wie co mogłoby to byc

Mgr MaĹgorzata Groszek

Proszę skonsultować te dolegliwości z lekarzem pierwszego kontaktu, by wykluczyć dolegliwości ze strony kardiologicznej.
Jedną z przyczyn bólu może być także zablokowanie stawu okolic żeber i kręgosłupa piersiowego. W takim wypadku dobrze udać się na wizytę do fizjoterapeuty - terapeuty manualnego lub osteopaty.

Joanna Pilarczyk Fizjoterapia

Bóle w klatce piersiowej nasilające się przy oddechu mogłyby sugerować zablokowanie żebra. Techniką manualną należy to żebro i ewentualnie kręgi piersiowe odblokować. Masaż w tym przypadku rozluźni tylko wtórnie spięte mięśnie i spowoduje chwilową poprawę w odczuciach, ale nie usunie przyczyny. Również prądy działają tylko objawowo na ból.
W razie potrzeby służę pomocą w tym zakresie.