Ból kręgosłupa i wyrównanie fizjologicznej lordozy

bardzo boli mnie kręgosłup w dolnym odcinku zrobiłam badanie rtg kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego wyszło w opisie że l-s wykazują wyrównanie fizjologicznej lordozy wysokość trzonów m-k w normie proszę co to oznacza
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa to wygięcie kręgosłupa w tym miejscu ku przodowi. Pozwala to na odciążenie organizmu. Gdy statyka kręgosłupa zostaje zaburzona pojawiają się dolegliwości bólowe. Warto skorzystać z pomocy rehabilitanta.