Ból kręgosłupa lędźwiowego u 38-latki

Witam.Od trzech lat borykam się z bólem kręgosłupa lędźwiowego promieniującego przez całą lewą nogę ,aż do stopy.Miałam rehabilitacje,różne leki przeciwbólowe oraz cztery blokady.Ulga była krótkotrwała.Teraz do tego bólu doszło mrowienie w kroczu oraz czasami uczucie "nie moich nóg"i ból prawego biodra.Wynik MR. Na poziomie L4/L5 widoczna prawoboczna dootworową wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca nieznacznie prawy otwór międzykręgowy.Krążek m/kręgowy L5/S1 z cechami odcinkowego uszkodzenia pierścienia włóknistego oraz znaczną,obwodową przepukliną na lewym obwodzie przystawowym. Przepuklina k/międzykręgowego uciskająca na worek oponowy,modeluje i przemieszcza korzenie nerwu S1 oraz zmniejsza nieco rezerwy kanału m/kręgowego.Wykazuje ona także degeneracyjne obniżenie sygnału w obrazach T2 zleżnych.Na poziomie segmentu S2 niewielka,okołokorzeniowa torbiel oponowa.Poza tym morfologia oraz ustawienie elementów kręgosłupa w granicach normy. W zakresie stożka rdzenia oraz włókien ogona końskiego i nici końcowej zmian ogniskowych nie wykazano.Wnioski;dyskopatia l4/l5 i L5/S1 z ogniskową przepukliną modelującą korzenie lewego nerwu S1. a

Szanowna Pani, wymagana jest konsultacja neurochirurgiczna, ponieważ należy rozważyć leczenie operacyjne