Ból kręgosłupa podczas wstawania i prostowania pleców oraz bóle brzucha i mięśni
Mam pytanie od 2tygodni boli mnie z tyłu kręgosłup ból jest przy wstawaniu i prostowaniu się miałam rtg kręgosłupa i nie pokazało nic do tego boli mnie aż noga. Miałam ostatnio robione morfologie cało wyszła w porządku usg jamy brzusznej tez nic nie pokazało nie wiem co to może być boje się żeby to nie był nowotwór . Do tego doszło mi bole mięśni i tak jak by brzuch mnie boli w części żołądka bardzo proszę o odpowiedź to dla mnie ważne . I jakie badania zrobić

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam. Na początek chciałbym Panią uspokoić - prawdopodobieństwo choroby nowotworowej jest niewielkie! Najprawdopodobniej mamy do czynienia z zapaleniem korzeni nerwowych. Niestety takie sytuacje się zdarzają - krótkie stosowanie leków przeciwbólowych/przeeciwzapalnych (np. diklofenak) w połączeniu z miejscowym stosowaniem żeli lub maści przeciwbólowych powinno przynieść ulgę. Długoterminowo należy pomyśleć o konsultacji ortopedycznej - wspomina Pani o badaniu rtg kręgosłupa, czy było wykonane też zdjęcie profilowe? Być może po konsultacji z ortopedą zdecyduje się na rezonans magnetyczny?