Ból kręgosłupa promieniujący do pośladków po urazie w czasie gry w piłkę

Witam, w wakacje przewróciłem się podczas gry w piłkę nożną i doznałem takiego bólu, że nie byłem w stanie chodzić. A gdy ból stopniowo ustąpił okazało się, że idzie mi to od lewej strony kręgosłupa krzyżowego do pośladków. I nasila się przy zginaniu w lewą stronę/bieganiu. Miałem dłuższą przerwę od sportu przez skręcenie, ale po powrocie schorzenie nie ustąpiło. I stąd rodzi się moje pytanie, czy to może jest zespół mięśnia biodrowo – lędźwiow i co mogę zrobić do wizyty u ortopedy 16 grudnia?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Należy znaleźć przyczynę dolegliwości, więc wskazana jest konsultacja u ortopedy z wykonaniem diagnostyki. Do czasu wizyty może Pan stosować niesterydowe leki p/zapalne.