Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i opis TK
Witam poli mnie kręgosłup w odcinku lędzwiowym mam 24 lata robiłem tomografię w odcinku kręgosłupa L1-S1 bez kontrastu wynik: opis lewoboczne wygięcie kręgosłupa lędzwiowego zniesienie lordozy ledzwiowej.Na poziomie l4-l5 centralna protuzja lrążka m/k do ok 6 mm miernie uciska worek oponowy.Na poziomie l5-s1 tylne uwypuklenie krążkam/k do ok 4mm przylega do worka oponowego i wewnątrzkanałowego odcinka prawego korzenia nerwowego.kanał kręgowy i otwory m/k bez cech stenozy.bardzo prosze o opinie

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon