Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i wynik rezonansu magnetycznego
Boli mnie kręgosłup w odc. lędźwiowym. Mam 25 lat. Proszę o interpretację wyniku rezonansu:Fizjologiczna lordoza odc. lędźwiowego kręgosłupa zachowana. Wysokość trzonów kręgów w odc. lędźwiowym zachowana.Krążek międzykręgowy l5-s1 ma uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako wyraz częściowej dehydratacji.Umiarkowana przepuklina szerokopodstawna ekstruzyjna k.m. l5-s1 w nieznacznym stopniu modeluje worek opony twardej, zwęża zachyłki i otwory międzykręg

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga gdyż opisywane zmiany mogą w rzeczywistości wpływać na odczuwanie dyskomfortu. Nie wykluczone iż konieczny jest zabieg operacyjny.