Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u 59-latka
Dzień dobry .bardzo boli mnie kregosłup w odcinku ledzwiowym i krzyżowym pożycja wymuszona , schylanie i prostowanie podnoszenie czegość nogi mnie bolą w biodrach i robia sie z waty. mam również zwyrodniałe kolana oraż chorą piętę po wypadku złamanie . Moje pytanie : czy powinienem sobie zrobić Rtg kręgosłupa , czy bardziej wskazane jest tomografia odcinka lędźwiowo - krzyżowego .Nadmieniam że jeszcze będe chciał zrobić Rtg kolan oraz stopy lewej i prawej czy nie zaszkodzi to? pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Dolegliwości opisywane w pytaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon