Ból krocza w 20. tygodniu ciąży

Chcialam zapytac o taka sprawe ktora mnie zaczyna martwic.Jestem w 20 tygodniu ciazy i od tygodnia boli mnie krocze gdy siadam.Niewiem czy to ma zwiazek z tym ze lozysko nachodzi mi na macice czy to moze zupelnie cos innego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać USG. Możliwe także, że jest to nie jako powiklanie ogolnoustrojowe ciąży, które polega na rozluźniających właściwościach relaksyny. Jest to hormon uwalniany w czasie ciąży. Może powodować osłabienie aparatu wiezadłowego stawów.