Ból, który nie pozwala funkcjonować przy miesiączkach

Witam, mam 18, od dłuższego czasu w trakcie miesiączki ( najczęściej pierwszego/ drugiego i ostatniego jej dnia) miewam ataki bólu brzucha. Boli tak mocno, że nie jestem w stanie funkcjonować normalnie, nie pomagają mi nawet lekarstwa. Dodatkowo w czasie okresu mam nudności i wzdęcia. Co więcej od kilku miesięcy moje cykle są nieregularne. Jaka może być tego przyczyna? Czy powinnam udać się do ginekologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należy zgłosić się do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonów.