Ból lewego jajnika podczas seksu

Ostatnio zauważyłam plamienia po miesiączce, tak po dwóch tygodniach. Ale bardziej martwi mnie ból podczas stosunku.

Bardzo boli mnie lewy jajnik, tak bardzo, że musimy przestać. Jakiś czas temu miałam zapalenie pęcherza i nie wiem, czy to ma jakiś związek. Jakiś czas temu na badaniu usg widać było powiększony lewy jajnik, różnica cm.  Lekarz kazał czekać. Robiłam test ciążowy, ale wynik negatywny. Proszę o pomoc, bo nie wiem, czy to coś poważnego. Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Plamienia mogą być związane z owulacją (jeśli występują ok. 14 dni przed kolejną miesiączką) lub z zaburzeniami hormonalnymi (niedomoga lutealna) - jeśli pojawiają się krótko przed miesiączką. Ból podczas współżycia spowodowany może być np. torbielą jajnika lub endometriozą. Powinna Pani z tym koniecznie zgłosić się do swojego lekarza!

Pozdrawiam serdecznie.