Ból lewej strony ciała po pływaniu

Mam 29 lat. 3-4 lata pływam na basenie. Od kilku miesięcy, na drugi dzień po lekkim pływaniu boli i ściska mnie lewy bark, lewy obojczyk, lewa ręka, lewa strona klatki piersiowej a także mam bóle w lewym dolnym boku. Po większym treningu budzę się następnego dnia ze ściskiem/uczuciem spuchnięcia po lewej stronie szyi i kl.piersiowej. Natomiast ból w lewym boku nasila się przy siedzeniu i w ciasnych spodniach. Kolonoskopia pokazała dodatkową pętlę esicy. Dlaczego boli mnie lewa strona ciała?
29 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż dolegliwości bólowe są wynikiem nadmiernego treningu bądź też naderwania mięśnia. Oczywiście przyczyn bólu może być znacznie więcej ale tylko te wiążą się z bólem występującym w jakimś konkretnym czasie po wysiłku.