Ból łokcia i brak pełnej sprawności

Witam od jakiegos czasu okolo 3 miesiecy mam problem czuje lekki bol w lokciu ktory zwieksza sie podczas cwiczen, po wizycie u lekarza na usg ten stwierzil ze w obrebie przyczepu do wyrostka lokciowego widoczny odczyn zapalny z zatarciem struktury, przepisal naklofen tabletki i voltaren masc, niestety nie pomoglo, bol nie jest bardzo duzy ale jest denerwujacy poniewaz nie czuje pelnej sprawnosci reki. Co mam z tym zrobic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Chorzy zwykle korzystają, a w każdym razie powinni korzystać z kinezyterapii, fizjoterapii, gimnastyki korekcyjnej oraz nie wszędzie dostępnej, ale często pomocnej krioterapii, która pomaga w rozruszaniu zablokowanego stawu. W leczeniu długotrwałym raczej nie stosuje się masaży, chociaż dla wielu starszych osób jest to ulubiona forma terapii. Bardziej korzystny jest czynny udział pacjenta w procesie leczenie, jeżeli kondycja chorego na to pozwala.