Ból łydki i zgrubienia pod kolanem

Dzien dobry. Kilka mies temu jechalam15 godz na urlop,staralam sie ruszac nogami itp do dzisiaj pobolewa mnie prawa lydka.Na poczatku bardziej teraz juz mniej.Bylam u lekarza od zyl,powiedzial ze nic zlego sie nie dzieje nie robiac mi nawet usg.Mam pyt. czy mozliwe jest to zeby ta lydka tak dlugo mnie pobolewala? Mam 2 letnie dziecko i ciagle sie boje ze moge zachorowac. Na tej lydce prawie pod kolanem wyczuwam takie male grudki pod skora. Nie wiem co robic boje sie. Prosze o odpowiedz. Dziekuje

Witam serdecznie, usg powinno skupić się na ocenie 2 sytuacji - usg ortopedyczne stawu kolanowego z uwzględnieniem obecności tzw. torbieli podkolanowej (pękniętej lub nie), czyli wysięku w zachyłku brzuchato-półbłoniasym stawu kolanowego i usg naczyniowe układu żył głębokich z oceną obecności zakrzepicy w żyle podkolanowej lub w żyłach mięśniowych i układu żył powierzchownych z oceną obecności zakrzepicy w żyle odstrzałkowej czy też po prostu obecności żylaków zasilanych przez niewydolną żyłę odstrzałkową lub perforator dołu podkolanowego. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec angiolog