Ból łydki po siedzeniu na nodze

witam, w kwietniu tego roku bezmyślnie usiadłem na sofie w taki sposób, że siedziłem na podwinietej lewej nodze tak, że siedziałem na łydce.Siedziałem tak może ok 20 min ogladając film,zorientowałem się ze nie jest to dobra pozycja, wyprostowałem noge i myślałem,że wszytko OK ale na drugi dzięń a może następny zaczołem czuć lekkie ból od wewnętrznej części kolana, ból był punktowy.Przez te kilka miesięcy aż do tej pory jest coraz gorzej, raz nie boli raz ból nie do zniesienia.Co może byc nie tak

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne dolegliwości mogą wynikać z uszkodzenia struktur miękkich w stawie. Mam na myśli aparat więzadłowy oraz elementy chrzęstne. W celu ich oceny konieczne jest wykonanie badania rezonansowego kolana albo USG- przez doświadczonego ortopedę. Możliwe iż w wyniku feralnego wygięcia kończyny doszło do naderwania proksymalengo przyczepu mięśnia.

Przyczyn może być wiele.
I mechanizmów powodujących dolegliwości nie mniej.Z uwagi na mechanizm (długotrwała wymuszona pozycja w różnicowaniu -ucisk na nerwy obwodowe lub jego nadmierne rozciągniecie ( pamiętamy o odcinku krzyżowo-lewicowym ponieważ taka pozycja jest dla niego niekorzystna i może prowadzić do podrażnienia korzeni)) po mechanizm naczyniowy,etc.Bez wizyty u specjalisty się nie obędzie.
Pozdrawiam