Ból małego palca u nogi podczas noszenia obuwia

Od pewnego czasu boli mnie mały palec u nogi. Ból odczuwam tylko przy noszeniu obuwia (które jest wygodne, tzn. nosek butów mam zawsze okrągły), gdy jestem boso to go nie ma. W drugim małym palcu u nogi tak nie jest. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Wydaje mi się, że ten palec jest lekko spuchnięty. Na palcu nie ma żadnych pęcherzy, zaczerwienień, krwi, paznokcie mam obcięte prawidłowo. Mam 23 lata. Czym to może być spowodowane? Czy to poważne?

Przede wszystkim należy brać pod uwagę możliwość urazu. Niestety, żeby powiedzieć coś więcej dobrze byłoby zobaczyć i zbadać stopę. Proponuję w pierwszej kolejności wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.