Ból między górną czwórką i piątką

Co zrobic kiedy boli między gornymi 4 i 5. Miałam robione zeby i nie mam dziur. Nawet już byłam to poprawiać ale dalej boli na słodkie i zimno. Dentysta poprawiał a dalej to samo. Muszę zrobic jakieś zdjęcie aby sprawdzich czy wszystko głębiej jest ok ?

Reakcja na zimno i słodkie po leczeniu może świadczyć o nadwrażliwości pozabiegowej,która może trwać do 2-3 tygodni,lekarz może zastosować odpowiedni preparat,aby złagodzić dolegliwości.Może być to również reakcja nadwrażliwej miazgi,która weszła w stan zapalny.Dochodzi do niego przy głębokich ubytkach na skutek zakażenia toksynami baketryjnymi bakterii odpowiedzialnych za próchnicę.Wówczas należy usunąć wypełnienie i założyć opatrunek leczniczy.Jeśli ból jest ciągły i nasila się,możliwe jest nieodwracalne zapalenie i należy takiego zęba leczyć endodontycznie.Zdjęcie rtg prawdopodobnie nie rozstrzygnie wiele.Oczywiście można je wykonać,ale decydujące będzie badanie bezpośrednie.Powodzenia!

Dolegliwości, o których Pani wspomina mogą świadczyć o wrażliwości pozabiegowej, która utrzymuje się różnie długo. Jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu 2 tygodni powinna Pani udać się do lekarza, który przeprowadzał zabieg - być może najlepiej będzie wymienić obecną plombę na inną.