Ból na samym dole kości ogonowej u 19-latka

Witam, mam 19 lat (mężczyzna), od kilkunastu dni czuje lekki ból na samym dole kości ogonowej, do tego w tzw. "rowie" między pośladkami pojawił mi się czarny włos, nie ma tam żadnej dziurki czy krostki, po prostu jest taki jakby mały krótki czarny kabelek. Od kilku miesięcy bardzo intensywnie ćwiczę przy czym bardzo pocę ciało a wyczytałem w internecie, że od różnych bakterii tego typu może powstać torbiela włosowa czy coś takiego. Nigdy nie miałem takiej choroby oraz nie choruje na nic. Ten ból nie jest aż taki mocny i jest perzy niektórych czynnościach (np. wtedy gdy muszę wykonać jakieś ćwiczenie związane z tym, że muszę siedzieć na kości ogonowej (ustabilizować ciało)). Z początku myślałem, że to jest jakaś krostka więc nawet tam nie zaglądałem, jednak dzisiaj rano zauważyłem tam ten jeden czarny włos, w koło jest normalny kolor skóry (nie jakiś czerwony). Proszę o pomoc, mam z tym iść do lekarza rodzinnego czy od razu chirurga? Pozdrawiam

Szanowny Panie proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Najprawdopodobniej ból wynika z przeciążenia siłowego. Serdecznie pozdrawiam