Ból nadgarstka i drętwiejące dłonie

witam od jakiegos roku boli mnie nadgarstek i dretwieja mi dlonie mialam robione rtg oraz emg ale nic nie wykazalo dostalam leki przeciw zapalne ale to rowniez nic nie pomaga czekam obecnie na wizyte u ortopedy ktora mam za jakies 8miesiecy do tego czasu nie wiem co mam robic pracuje na sprzataniu i bardzo mi to utrudnia prace prosze o porade aska.

Szanowna Pani,

w zależności od tego, które palce drętwieją może to być spowodowane uciskiem na nerw pośrodkowy (najcześciej w przebiegu tzw. zespołu cieśni nadgarstka) lub uciskiem na nerw łokciowy na poziomie łokcia lub nadgarstka.
O rozpoznaniu najczęściej decyduje badanie kliniczne przez wykonywane przez lekarza specjalistę.

Z poważaniem
Maciej Klich