Ból nadgarstka i drętwiejące dłonie
witam od jakiegos roku boli mnie nadgarstek i dretwieja mi dlonie mialam robione rtg oraz emg ale nic nie wykazalo dostalam leki przeciw zapalne ale to rowniez nic nie pomaga czekam obecnie na wizyte u ortopedy ktora mam za jakies 8miesiecy do tego czasu nie wiem co mam robic pracuje na sprzataniu i bardzo mi to utrudnia prace prosze o porade aska.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
w zależności od tego, które palce drętwieją może to być spowodowane uciskiem na nerw pośrodkowy (najcześciej w przebiegu tzw. zespołu cieśni nadgarstka) lub uciskiem na nerw łokciowy na poziomie łokcia lub nadgarstka.
O rozpoznaniu najczęściej decyduje badanie kliniczne przez wykonywane przez lekarza specjalistę.
Z poważaniem
Maciej Klich