Ból najądrza u 24-latka
Witam. Pojawiły się u mnie ok. 6 miesięcy temu dolegliwości bólowe w najądrzu. Lekarz stwierdził zapalenie najądrza lewego i podał mi leki, stan zapalny ustąpił, jednak ból pozostał. USG wykazuje tylko torbiel w najądrzu a poza tym zero innych wad (żylaków, wodniaków itd.). Ból promieniuje do pleców i podbrzusza po lewej stronie. Leki bólowe nie pomagają. Co mam robić?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Witam, pobolewania tego typu mogą towarzyszyć przewlekłemu stanowi zapalnemu prostaty (zwłaszcza, że było zapalenie najadrza). Poza tym - u mężczyzn w Pana wieku często występuje tzw. testalgia czyli pobolewanie jąder pochodzenia czynnościowego, zależne również m.in. od intensywności życia płciowego, Warto zbadać gruczoł krokowy pod kątem jego stanu zapalnego. Jeśli to badanie jak i prawidłowy wynik badania USG jąder nie wykaże zmian - zbagatelizować sprawę i zdystansować się od niej. Pozdrawiam RH