Ból napletka penisa i problemy z oddawaniem moczu

Witam. Nazywam się Karol. Mam 14 lat. Mój problem polega na tym, że nie mogę ściągnąć skórki z napletka. Kilka razy próbuje w ciepłej wodzie w wannie, lecz boję się pociągnąć dalej. Rodzice nic nie wiedzą i chciałbym aby tak zostało. Dodam, że przy oddawaniu moczu muszę obcierać penis aby mocz się cały wydostał. Nie wiem co robić. Gdy dotykałem napletka troszeczkę bolał i nie wiem co to oznacza. Chciałbym się dowiedzieć co mam robić i czy nic się nie stanie jak będę żył z tym do 18 lat. Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywana sytuacji to najprawdopodobniej wynik stulejki, być może powikłanej stanem zapalnym ujścia cewki moczowej. Konieczna jest wizyta u lekarza. Ze względu jednak na niepełnoletność konieczna jest wizyta z opiekunem prawnym czyli np z rodzicem.