Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból napletka penisa i problemy z oddawaniem moczu

Witam. Nazywam się Karol. Mam 14 lat. Mój problem polega na tym, że nie mogę ściągnąć skórki z napletka. Kilka razy próbuje w ciepłej wodzie w wannie, lecz boję się pociągnąć dalej. Rodzice nic nie wiedzą i chciałbym aby tak zostało. Dodam, że przy oddawaniu moczu muszę obcierać penis aby mocz się cały wydostał. Nie wiem co robić. Gdy dotykałem napletka troszeczkę bolał i nie wiem co to oznacza. Chciałbym się dowiedzieć co mam robić i czy nic się nie stanie jak będę żył z tym do 18 lat. Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Opisywana sytuacji to najprawdopodobniej wynik stulejki, być może powikłanej stanem zapalnym ujścia cewki moczowej. Konieczna jest wizyta u lekarza. Ze względu jednak na niepełnoletność konieczna jest wizyta z opiekunem prawnym czyli np z rodzicem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam jest to stulejka i wymaga leczenia operacyjnego, proszę zgłosic się do chirurga dziecięcego pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy