Ból nogi po operacji na zator żył

witam pisze w sprawie mojego tatusia na 56 lat i 6 miesiecy temu mial operacje ,na zator zyl w prawej nodze,po operacji jest juz 6 miesiecy a noga w dalszym ciagu boli puchnie zmienia kolor ,a ostatnio obok palcow pojawiaja sie obrzeki ,lekarz przepisal odrazu po operacji warfarin,prosze o pomoc bardzo sie boje o zdrowie mojego tatusia ,nie moze spac chodzic dluzej bo bol jest okropny lapie mu lydke ,prosze o odpowiedz jak naj[predzej

Proszę szybko udać się do chirurga naczyniowego. Konieczne jest zbadanie nogi, wykonanie USG dopplera w celu weryfikacji czy udało się udrożnić naczynie lub czy nie doszło do ponownych zatorów

Trudno mi doradzać bez bezpośredniego badania pacjenta, bez badań dodatkowych. Na pewno trzeba w tej sprawie udać się na kontrolną konsulatcję do chirurga naczyniowego. Zapewne trzeba będzie wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych, aby konkretnie ocenić stan naczyń żylnych. Dopiero po tym badaniu będzie można konkretnie napisać jaki jest stan żył kończyn dolnych i jakie należy podjąć dalsze działania lecznicze.