Ból odbytnicy po oddaniu stolca

Mam problemy z bólem odbytnicy. Ból nie występuje kiedy długi czas minął od oddania stolca. Jeśli zdarzy się że dwa razy oddam stolec to potem mam ból który promieniuje na całą miednicę i prostatę. Aby uniknąć twardego stolca piję wodę z błonnikiem witalnym, jem dużo warzyw, owoców i błonnikowych produktów. Miałem zdiagnozowany na końcu odbytu hemoroid ale aktualnie nie on jest przyczyną bólu tylko jakby nadwrażliwy odbyt. Kolonoskopia i rektoskopia ok. Czym może być ból i jakie badania zrobić.
MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Pana objawy wynikają ze zbyt twardego stolca, który uszkadza śluzówkę powodując powstanie szczeliny. Należy wprowadzić dietę bogatoresztkową tzn. pełnoziarniste pieczywo, kasze, warzywa i owoce oraz wypijać powyżej 2 l płynów dziennie.
Obecność szczeliny i hemoroidów wymaga kontroli w poradni proktologicznej. W przypadku braku terminów, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. W aptekach są dostępne bez recepty maści lub czopki łagodzące objawy.
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy