Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból ok. 10 cm powyżej pępka pojawiający się zaraz po jedzeniu

Witam. Od dłuższego czasu odczuwam ból ok. 10 cm powyżej pępka na środku i z lewej strony. Są to takie ataki okropnego bólu, które pojawiają się zaraz po jedzeniu, a nawet w trakcie. Trwa to ok. 10 min i po mocnym masowaniu tego obszaru ustępuje. Ból ustępuje od razu i czuję wtedy ogromną ulgę, aż chce mi się spać. W trakcie bólu robią mi się wypieki na twarzy. Jest to przeważnie po ciężkich posiłkach, ale dziś np. po pomidorze. Miałam bad. na helicobacter. Wyszło negatywnie. Co to może być?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Warto wykonać gastroskopię.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Problemem może być trzustka lub kamica pęcherzyka żółciowego i/lub kamica przewodowa. Wskazane wykonanie USG j. brzusznej pod kątem oceny miąższu trzustki i pęcherzyka żółciowego. Poza tym powinna Pani wykonać podstawowe bad. krwi - morfologię z rozmazem oraz oznaczyć poziom hormonów trzustkowych. Sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego i porozmawiać na temat w/w dolegliwości.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Problemem może być trzustka lub kamica pęcherzyka żółciowego i/lub kamica przewodowa. Wskazane wykonanie USG j. brzusznej pod kątem oceny miąższu trzustki i pęcherzyka żółciowego. Poza tym powinna Pani wykonać podstawowe bad. krwi - morfologię z rozmazem oraz oznaczyć poziom hormonów trzustkowych. Jeśli te badania nic nie wykażą niezbędna okazać się może gastroskopia. Sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego i porozmawiać na temat w/w dolegliwości. Diagnostykę powinien prowadzić gastrolog.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy