Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból okolic intymnych po pierwszym badaniu ginekologicznym

Witam. Wczoraj byłam na swoim pierwszym badaniu ginekologicznym, a ponieważ wykryto u mnie małą nadżerkę, lekarz zrobiła cytologię. Podczas badania czułam małe ukłucie. Do tej pory odczuwam ból "w środku", na wysokości pochwy, ból ten pojawia się i znika co jakiś czas, czasem nieco się nasila. Niepokoi mnie to. Czy powinnam z powrotem udać się do ginekologa?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Witam. Nie ma Pani powodów do niepokoju. Tego rodzaju dolegliwości mogą występować po pierwszym badaniu. Do ginekologa należy udać się dopiero wtedy gdy ulegną one znacznemu nasileniu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Takie objawy mogą się pojawić w tym momencie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Podczas pobierania cytologii może Pani odczuwać niewielki dyskomfort, jednak po badaniu powinien on ustąpić. Po pobraniu cytologii mogą występować plamienia jeszcze przez kilkanaście godzin. Jeśli czuje Pani, że coś jest nie w porządku powinna Pani ponownie udać się do ginekologa.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu najbliższych dni to konieczna będzie ponowna wizyta u ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją badania ginekologicznego, ale powinny ustąpić w ciągu kilku-kilkunastu najbliższych godzin. Jeśli będą się utrzymywać, sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą ginekologiem.

0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, ból może wynikać z miejscowego podrażnienia ściany pochwy, może mieć związek z wykonanym badaniem, wynikać też z rozciągnięcia tkanek wziernikiem. Jeżeli ból będzie nasilał się, pojawi się krwawienie, bądź wydzielina z dróg rodnych, to kontakt z ginekologiem jest wskazany.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy