Ból okolicy jajnika

Boli mnie ostatnio pod brzuchem w okolicach lewego jajnika. Chciałabym się dowiedzieć, czemu mnie to pobolewa? Miesiączka mi się skończyła tydzień temu, więc to nie są boleści miesiączkowe.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Podała Pani za mało informacji bym był w stanie odpowiednio zinterpretować ten objaw. Bóle w tej okolicy nie koniecznie dowodzą pochodzenia jajnikowego, gdyż oprócz tego znajdują się tam również pętle jelita cienkiego, zstępnica z esicą, moczowody i inne. Dlatego też nie można jednoznacznie powiedzieć, co się dzieje. Nie opisała Pani charakteru bólu, czy jest to ból ostry, kłujący, czy też bardziej rozlany, tępy. Kiedy się pojawił, czy w jakiejść pozycji boli mniej. Czy jest coś co powoduje zmniejszenie natężenia bólu? Czy wystąpiły jakieś inne objawy, tj. bóle przy oddawaniu moczu i inne.

Bez odpowiedzi na te i inne pytania nie mogę niestety Pani pomóc. Proponuję wizytę u swojego lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania, zebrania odpowiednich wywiadów i wdrożenia ewentualnej diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.