Ból ostrogi a onkologia

Jak złagodzić ból ostrogi , jestem pacjentka onkologiczną więc ograniczone możliwości jeśli chodzi o zabiegi
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie ostrogi piętowej to proces bardzo żmudny i wymagający od pacjenta zaangażowania i współpracy. Nie wystarczy samo przyjmowanie leków czy bierne poddawanie się fizykoterapii. Proszę zapoznać się z artykułem na ten temat.W leczeniu stosuje się niesterydowe leki przeciwzapalne i maści oraz leki przeciwbólowe. W ciężkich przypadkach wprowadza się do kuracji leki sterydowe, które wstrzykuje się w miejsce występowania ostrogi (tzw. blokady).

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowna Pani
Na początku należy wyjaśnić że sama ostroga piętowa nie boli. Przyczyną bólu tej okolicy jest zapalenie przyczepu rozcięgna podeszwowego, dopiero na tle długotrwałego zapalenia powstaje ostroga kostna. Podstawą leczenia jest prawidłowa rehabilitacja. Ponieważ jest Pani pacjentką onkologiczną nie można u Pani zastostować zabiegów fizykoterapeutycznych jak prądy czy pola. Można natomiast zastosować ćwiczenia rozciągające rozcięgno oraz jego specjalny masaż.Można również zastosować tzw Night Splint czyli szynę rozciągającą do zakładania na noc. Można również zastosować doustne leki przeciwzapalne lub w ostateczności zastrzyk ze sterydu.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty