Ból pachwiny i pleców

Mojego męża boli prawa strona pachwiny z promieniujacym bólem który przenosi się przez udo nerki aż do kolana. Brak guzkow. Ból paraliżuje nogę. Co to moze być? Proszę o pomoc.

Takie dolegliwości mogą być związane z uciskiem na korzenie nerwowe przez kręgosłup (zapewne tak dokładnie przez krążki międzykręgowe). To tzw. lumbalgia. Trzeba w tej sprawie najlepiej skonsultować się z neurologiem. Wstępnie zapewne konieczne okaże się RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, a następnie być może trzeba będzie wykonać celem pogłębienia diagnostyki wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa.