Ból palca po nakłuciu u diabetyka

Mam pytanie związane z bólem palca. Niby nic, bo to tylko palec, ale boli tak bardzo, jakby to była cała dłoń. Rzecz w tym, że zaczęło się to około 1,5 tygodnia temu, kiedy nakłuwałam sobie standardowo palec nakłuwaczem do pomiaru cukru (jestem diabetykiem). Myślałam, ze po prostu "tak trafiła igła, że boli", ale ból utrzymuje się już zbyt długo, a co więcej żadne maści bakteriobójcze, ani odkażanie spirytusem nie pomogło. Cały czas boli niezmiennie.Co mam robić? Do jakiego lekarza powinnam iść?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety jest to częsta przypadłość diabetyków. Aby choć trochę zminimalizować ból nie zalecałbym nakłuwania opuszka konkretnego palca a jego obszar boczny. Ważne są także zmiany palca do każdego wkłucia.