Ból palca po zabiegu przecięcia pochewki ścięgna na palcu

Witam. Mam pewien problem. 14 listopada miałam zabieg przecięcia pochewki ścięgna na palcu. Dwa tygodnie później zdjęto szwy. Rana pięknie się goi. Ale do tej pory rano i wieczorem mam problem z palcem. Boli przy zginaniu i rozprostywaniu. Czy to jest normalne i kiedy zacznie ten palec normalnie funkcjonować. Proszę o odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból w obrębie palca może utrzymywać się do kilku tygodni (może być to odczuwane jako dyskomfort, nie jako ból ostry). Jeśli funkcja palca nie będzie prawidłowa, ból będzie się nasilał lub nie ustąpi - wskazana jest konsultacja u lekarza prowadzącego.