Ból piersi a zmiany w BAC

W BAC zmiany w dolno-zewnętrznym kwadancie prawej piersi uzyskano śladową ilość treści płynnej. W rozmazach obecne płaty i grupy komórek nabłonka przewodowego bez cech atypii oraz o cechach metaplazji apokrynowej i masy bezpostaciowe. Obraz cytologiczny odpowiada torbielowatej zmianie łagodnej. Dodam, że mam 30 lat i boli mnie ta pierś, czy będzie wskazanie onkologa do operacji na podstawie takiego opisu wyniku badań ?

Małgorzata Panek

Opisywana przez Panią zmiana ma charakter łagodny. W zależności od jej wielkości i lokalizacji lekarz decyduje o konieczności usunięcia zmiany.
Proszę z wynikami badań zgłosić się do lekarza, który na nie Panią skierował.
Pozdrawiam