Ból piersi i podbrzusza po pettingu

Witam! Mam 18 lat. Dziś 11 luty. Od 3 dni pobolewają mnie piersi, dziś do tego doszedł ból podbrzusza. Uprawiałam z chłopakiem petting 7 dni temu. Moim zdaniem nie dostał się preejakulat ani plemniki do pochwy. Co może być przyczyną tych objawów? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie napisała Pani, w którym okresie cyklu jest Pani obecnie. Jeśli zbliża się termin miesiączki, to najpewniej to właśnie jest przyczyną Pani dolegliwości. Jeśli jest Pani w środku cyklu, to być może winą należy obarczyć owulację. Gdyby ból w podbrzuszu utrzymywał się po miesiączce lub nasilił się i/lub dołączyła gorączka, to powinna Pani udać się do ginekologa- może Pani cierpieć na zapalenie przydatków lub mieć torbiel jajnika. Jeżeli jednak nie są to zbytnio nasilone dolegliwości, to najpewniej za kilka dni pojawi się po prostu miesiączka. W wyniku pettingu bardzo, bardzo rzadko dochodzi do zapłodnienia, poza tym nie miałaby Pani objawów ciąży tak szybko.

Pozdrawiam serdecznie!