Ból piersi oraz wydłużony okres po wszczepieniu implantu antykoncepcyjnego

Witam, od miesiąca mam wszczepiony w rękę hormony aby nie zajść w ciążę . mój okres stał się bardzo delikatny ale trwa bardzo długo już 7 dzień co wcześniej trwał max 5 dni. na dodatek zaczęły mnie boleć piersi. Dlaczego tak jest czy to wina hormonów.? Proszę o szybką odpowiedź bardzo się martwię ..
ponad rok temu

Niehormonalna terapia menopauzy

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Zarówno wydłużone krwawienie jak i ból piersi mogą być reakcją na stosowanie hormonów. Sytuacja powinna się unormować w ciągu trzech miesięcy. Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub ulegną znacznemu nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty