Ból piersi po przerwaniu antykoncepcji doustnej

Witam, przerwałam tabletki antykoncepcyjne przy 3 tabletce. Dostałam delikatnego krwawienia z odstawienia, a od 6 dnia od odstawienia bolą mnie piersi i są nabrzmiałe, większe. Ciąże wykluczam, ponieważ seks uprawiałam przy poprzednim opakowaniu, a później miałam krwawienie. Nie wiem co się dzieje. Wczoraj jakby bóle piersi przeszły, a dzisiaj znów są. Czy mój organizm tak się zachowuje po nagłym przerwaniu tabletek? Kiedy może to przejść? Proszę o odpowiedź ginekologa.

Małgorzata Panek

Odstawienie tabletek powoduje wahania hormonalne , co może przyczyniać się do bolesności i obrzęku piersi. Bez zbadania piersi , nie można określić, czy są jakieś zmiany torbielowate. Należałoby po kolejnym krwawieniu wykonać badanie USG piersi. Czas unormowania się gospodarki hormonalnej jest indywidualny.
Proszę zgłosić się do ginekologa. On po zbadaniu piersi zdecyduje czy konieczne jest USG.
Pozdrawiam