Ból piersi po zażyciu jednej tabletki antykoncepcyjnej

Zażyłam tylko jedną tabletkę novyette.Zdecydowałam jednak nie brać tabletek.Okres był dość obfityi intensywny,jednak cały czas bolą mnie piersi(bolały ok tydzień przed okresem, i bola nadal).Czy to może byc skutek działania tylko tej jednej tabletki?Tabletkę zażyłam w pierwszym dniu miesiączki
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisany przez Ciebie ból nie ma raczej związku z przyjętą jedną tabletką antykoncepcyjną. Tym bardziej, że dolegliwości bólowe rozpoczęły się jeszcze przed miesiączką i trwają do dzisiaj. Bardziej prawdopodobną przyczyną wydają się być na przykład zaburzenia hormonalne. W celu ustalenia konkretnej przyczyny i przeprowadzenia diagnostyki sugeruję konsultację ginekologiczną.