Ból pięty a ostroga piętowa

Witam mam pytanie:) boli mnie pieta juz 2 tygodnie sie z tym mecze czy to moze byc ostroga pietowa?

Małgorzata Panek

Ból pięty może być związany z ostrogą piętnować. Proszę udać się do ortopedy.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza ortopedy by zbadać przyczynę bólu pięty. Jedną z nich może być ostroga piętowa, która jest zwyrodnieniem kostek tworzących piętę. Stosowane jest wtedy leczenie ortopedyczne i noszenie specjalnych wkładek. Jednakże przyczyną bólu może być np. entezopatia rozcięgna podeszwowego, wady statyczne stóp, zmiany pourazowe i pozapalne oraz wiele innych więc wizyta u specjalisty jest w Pani przypadku niezbędna by móc rozpocząć właściwe leczenie.

Pozdrawiam