Ból pleców i nóg a wskazania do rezonansu magnetycznego

jeśli bolą mnie bardzo plecy i noga i to jest strasznie obolałe to jeśli ortopeda będzie wysyłał mnie na rezonans to on decyduje na jaki ide? czy mogę wybrać ze względu na ból rezonans siedzący? a czy jeśli trzeba na leżąco to mogę na brzuchu jeśli prześwietlone mają być plecy i nogi? pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem będzie wykonanie badania w pozycji leżącej.