Ból po pierwszym razie

2 dni temu przeżyłam swój pierwszy raz. Odbył się z zabezpieczniem i 6 dni przed terminem miesiączki. Od tamtej pory boli mnie podbrzusze i mam upławy z lekkim czerwonym zabarwieniem. Czy to normalne, czy raczej powinnam się obawiać jakichś niechcianych konsekwencji?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

jeżeli prawidłowo się Pani zabezpieczyła, ryzyko ciąży jest minimalne, natomiast taki ból może być spowodowany gojeniem się rany powstałej w wyniku defloracji (przerwanie błony dziewiczej) albo zapaleniem, toczącym się w układzie moczowym lub narządach płciowych. Jeżeli ból będzie się utrzymywał, warto udać się na wizytę kontrolną do ginekologa.

Witam.
Ból i plamienie mogą być skutkiem defloracji i gojenia się rany powstałej w wyniku przerwania błony dziewiczej. Po kilku dniach dyskomfort powinien ustąpić. Gdyby jednak trwał nadal, zalecam kontrolę lekarską celem wykluczenia np.infekcji.
Pozdrawiam